Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Jacek Międlar zapowiada: wydam książkę „Moja walka”

Marsz przez Krakowskie Przedmieście i ul. Miodową 1 sierpnia 2017 roku. Fot. Więź

Były ksiądz napisał na Twitterze, że porusza w niej istotne sprawy Polski i Kościoła i że „nie ma w niej miejsca na polit-poprawność”.

Nikomu nie trzeba przypominać, że „Moja walka” to także tytuł programowej książki Adolfa Hitlera, podstawy nacjonalistycznej i antysemickiej nazistowskiej ideologii. Hitler napisał ją w więzieniu w Landsbergu i opublikował w połowie lat 20.

Wesprzyj Więź.pl

Swoją książkę Międlar chce wydać w grudniu.

Wesprzyj Więź

Jacek Międlar jako ksiądz naczelną ideą uczynił nacjonalizm – komentował ks. Andrzej Draguła. O jednym z kazań Międlara (wygłoszonym w katedrze białostockiej podczas Mszy świętej z okazji 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego) napisał: „o Ojczyźnie kaznodzieja mówi więcej niż o Chrystusie. I tak kazanie patriotyczne stało się kazaniem stricte politycznym, a właściwie – nacjonalistycznym. Naród i jego wyzwolenie społeczno-polityczne zostają postawione przed człowiekiem i jego wyzwoleniem duchowym”.

„Przeprosiny białostockiej kurii za »zachowanie członków ONR w katedrze«, stanowczy komunikat abp. Stanisława Gądeckiego i kary nałożone przez przełożonych zakonnych na ks. Jacka Międlara powinny wystarczyć jako argumenty za niedopuszczalnością łączenia nacjonalizmu z wiarą katolicką. Również Prymas Polski, abp Wojciech Polak, podkreślił, że w Kościele nie ma miejsca na głoszenie »podziałów, nienawiści i złości«, bo w nim »trzeba głosić Ewangelię i tylko Ewangelię«” – pisał naczelny „Więzi” Zbigniew Nosowski.

Międlar jest ideologiem ONR. 26 września 2016 r. wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Wcześniej miał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych.

Podziel się

Wiadomość

Faszyzm historycznie rzecz biorąc zawsze dbał o dobre relacje z kościołem katolickim.
Nie dziwi, że niejaki Międlar pisz swój “Mein Kampf”.
Polecam: Derek Hastings, Catholicism and the Roots of Nazism: Religious Identity and National Socialism: Religious Identity and National Socialism. 2010

Przeczytałem książkę. Jest bardzo dobra. Polecam ją każdemu, kto nie życzy Polsce źle.
Dla sprawdzenia, czy czy to książka dla danej osoby polecam obejrzeć całe kazania ks. Międlara dostępne w Internecie.