Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Po co Kościół
Książka z autografem

  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 112
  • Format: 130 × 205 mm
  • ISBN: 978-83-65424-36-5

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25.00 zł

Spis treści

I
Kościół sakramentalnie otwarty 9
Kościelne sny o potędze 23
Wierzyć „pomimo” Kościoła 37
Po co zbawienie? Po co Kościół? 51

II
Jak opisać nieopisywalne? Teologia jako proteza 71
Kłopoty z teologią narodu 79
Nie ma już kobiety ani mężczyzny? 95
Nota bibliograficzna 109

Fragment książki

Zajrzyj do środka

Opis książki

Tę książkę kupujesz autografem autora, ks. Grzegorza Strzelczyka

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Wiara w „święty Kościół powszechny” co dzień wystawiana jest na próbę wobec tego, co obserwujemy w życiu publicznym i w swoim najbliższym otoczeniu. Jedni reagują na to odejściem od struktur Kościoła, inni próbują za wszelką cenę bronić jego wizerunku jako instytucji bez skazy. Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi książka ks. Grzegorza Strzelczyka.

Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte: „By dać szansę na nawrócenie, Jezus idzie do grzeszników, gdy jeszcze są oni grzesznikami. Nawrócenie okazuje się zaś raczej owocem spotkania, a nie jego wstępnym warunkiem”.

W książce znalazł się także blok tekstów dotyczących teologii – samego objaśnienia, czym ona jest i jak bardzo jest związana z wiarygodnością Kościoła, a także dwóch problemów szczegółowych, ważnych dla dzisiejszego życia Kościoła, tj. teologii narodu i teologii kobiecości.