Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

Paweł Apostoł

Dzieło i myśl

  • Oprawa: Broszurowa
  • Liczba stron: 140
  • Format: 125 × 198 mm
  • ISBN: 978-83-60356-54-8

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10.00 zł

Spis treści

Jan Turnau, WSPÓLNY PAWEŁ

Arcybiskup Jeremiasz, ZACHĘTA DO LEKTURY

Pastor Mieczysław Kwiecień, DLACZEGO LUBIĘ PAWŁA?

Jan Turnau, ZA CO UWIELBIAM PAWŁA Z TARSU?

Ks. Michał Czajkowski, PAWEŁ – DZIEŁO, MYŚL

DZIEJE APOSTOLSKIE

LIST DO RZYMIAN

Opis książki

Wesprzyj Więź

Ta książka sprzedawana jest w kategorii Outlet. Są to najczęściej tytuły uszkodzone podczas transportu czy ekspozycji w księgarni oraz końcówki nakładów. Przecenione książki mogą posiadać uszkodzenia, takie jak przebarwienia, rysy na okładce, przetarcia. Książki z tej kategorii nie podlegają zwrotowi ani wymianie na książki pełnowartościowe. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Oto ukazuje się już dziewiąty tom naszego przekładu ekumenicznego Biblii. Cieszę się, że tym razem w Bibliotece ”Więzi”, z którą jestem związany długą pracą zawodową. Cieszę się również, że tym razem jest to tekst biblijny z tak obszernymi komentarzami, iż powstała z tego swoista monografia: rzecz o najwybitniejszym pisarzu Nowego Testamentu, Apostole Pawle, wydana na ogłoszony przez Benedykta XVI rok jego imienia. Składają się na nią dwie księgi biblijne szczególnie z nim związane: DZIEJE APOSTOLSKIE, których jest głównym bohaterem, i jego główne pismo teologiczne, czyli LIST DO RZYMIAN.
Poprzedzone zostały tekstami czterech tłumaczy. Arcybiskup Jeremiasz napisał wstęp merytoryczny: zachętę do lektury i wprowadzenie do niej. Pastor Mieczysław Kwiecień spojrzał na Pawła oczami protestanta, ja – felietonisty. Ks. Michał Czajkowski wniósł wkład największy, zwłaszcza przez swój esej Paweł przeciw Prawu.

Jan Turnau