Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

Niech się panu darzy

  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 128
  • Format: 140 x 205 mm
  • ISBN: 978-83-62610-42-6

Nakład wyczerpany

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.52 zł

Opis książki

Wesprzyj Więź

Antoni Libera, autor bestsellerowej „Madame” i autobiograficznej prozy „Godot i jego cień” o fascynacji literaturą i osobą Samuela Becketta, proponuje tym razem krótszą formę: trzy nowele, które łącząc w sobie pierwiastki sensacji, tajemnicy i melancholii, tworzą jednorodny tryptyk. Trzy ludzkie losy, trzy elektryzujące historie, dla których wspólna jest zagadka Czasu, Przypadku i Przeznaczenia.

Wesprzyj Więź.pl

Fragment tytułowej noweli
– Na pożegnanie oświadczył: „Leo prosi o adres, by mógł sie wkrótce odezwać, a uczyni to pewnie z bardzo dalekich krajów, gdzie żyją rajskie ptaszki, czyli z Nowej Zelandii, bo tam się własnie wybiera”. Podałam mu oczywiście, lecz nie dotrzymał słowa. Osoba o tym nazwisku i tym samym imieniu odzywa się oto dziś, w kilkadziesiat lat później. Dlatego zapytałam, czy to aby nie pan.
– Nie, to nie ja, na pewno – odrzekł z poczuciem ulgi, ale i z przerażeniem.
– Szkoda.
– Dlaczego szkoda?
– Wiele by o tym mówić, nie ułożyło się życie… A tamta historia z pociągu, tamten przedziwny chłopak, to było coś niezwykłego. Im dłużej o tym myślę, im dłużej w ogóle żyję, tym bardziej jestem pewna. Właśnie dlatego szkoda, że to jednak nie pan. Niemniej to dzięki panu miałam przez chwilę wrażenie, że oto stał się cud. I za to panu dziękuję.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.