Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów
Promocja!

Nowe wspólnoty w Polsce

Czym są nowe wspólnoty? Jak powstały? Jaki jest ich cel i sposób funkcjonowania na co dzień? W swojej książce Dorota Szczerba szuka odpowiedzi na te pytania.

  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 160
  • Format: 140 x 205
  • ISBN: 978-83-62610-29-7

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.52 zł

Spis treści

Wprowadzenie  /7

Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie  /17

Emmanuel  /32

Arka  /48

Rodzina Monastyczna od Betlejem, od Wniebowzięcia NMP i od św. Brunona  /64

Ogniska Miłości  /72

Chemin Neuf  /89

Emaus  /103

Dzieci Światłości  /118

Chleb Życia  /122

Focolari  /127

Cenacolo  /132

Wspólnota św. Jana  /135

Wspólnota Błogosławieństw  /139

Przymierze Miłosierdzia  /144

Barka  /149

Bibliografia wydanych w Polsce książek założycieli nowych wspólnot (wybór)  /153

Opis książki

Czym są nowe wspólnoty? Jak powstały? Jaki jest ich cel i sposób funkcjonowania na co dzień? Czy wnoszą coś ważnego do teologii i życia Kościoła? W swojej książce Dorota Szczerba szuka odpowiedzi na te pytania. Wśród opisanych przez nią wspólnot znalazły się m.in.: Wspólnoty Jerozolimskie, Arka, Chleb Życia, Emmanuel, Chemin Neuf, Focolari, Cenacolo i Wspólnota Błogosławieństw. Niemal każdy rozdział poza opisem danej wspólnoty zawiera rozmowę z osobami, które mają doświadczenie życia w niej.

Wesprzyj Więź.pl

Z książki:
Błędem byłoby idealizowanie wspólnot, nie są one celem samym w sobie, lecz jedynie środkiem do celu. Żyjący w nich ludzie są tacy sami jak gdzie indziej, ani lepsi, ani gorsi. Często boleśnie się o tym przekonują. W większym stopniu stają się bowiem otwarci i tym samym bezbronni i podatni na zranienie. W mniejszym stopniu mogą zasłaniać się wizerunkiem i uciekać od prawdy o ludzkiej kondycji. Tym, co naprawdę ich różni, nie jest to, że są lepsi, lecz że mają inne doświadczenie życia duchowego.