Lato 2024, nr 2

Zamów
Promocja!

Szczęśliwe życie
OUTLET

Opowieść o księdzu Tadeuszu Fedorowiczu

  • Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 304
  • Format: 140 × 205 mm
  • ISBN: 978-83-65424-35-8
  • ISBN e-book: 978-83-65424-39-6
  • Formaty e-book:mobi, epub

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 15.00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25.29 zł

Fragment książki

Zajrzyj do środka

Opis książki

Wesprzyj Więź

Ta książka sprzedawana jest w kategorii Outlet. Są to najczęściej tytuły uszkodzone podczas transportu czy ekspozycji w księgarni oraz końcówki nakładów. Przecenione książki mogą posiadać uszkodzenia, takie jak przebarwienia, rysy na okładce, przetarcia. Książki z tej kategorii nie podlegają zwrotowi ani wymianie na książki pełnowartościowe. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Tadeusz Fedorowicz (1907–2002), urodzony na galicyjskim Podolu w rodzinie ziemiańskiej, jako młody ksiądz w roku 1941 dobrowolnie dołącza do transportu lwowian wywożonych przez Sowietów w głąb Rosji. Potem jako kapelan w armii Andersa zostaje duszpasterzem Polaków w Kazachstanie. Wraca do kraju w 1944 roku z armią Berlinga. Z czasem zostaje kapelanem w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach, gdzie jednocześnie prowadzi nieformalne duszpasterstwo ludzi poszukujących i młodzieży akademickiej. Przez niemal 40 lat jest też duchowym powiernikiem Karola Wojtyły – jako biskupa, kardynała i papieża.

Wesprzyj Więź.pl

Izabela Broszkowska, należąca do rodziny Ojca Tadeusza i uczestniczka wakacyjnych wędrówek Wuja z młodzieżą, posługując się obficie jego własnymi wspomnieniami oraz świadectwami innych osób, kreśli przejmującą opowieść o drodze życiowej świętego kapłana, charyzmatycznego duszpasterza, świadka epoki naznaczonej przez dwa totalitaryzmy.