Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Wspólny głos naszą siłą!”. IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

29 listopada 2023

10:00-17:00

Jaka jest kondycja ruchu osób z niepełnosprawnościami w Polsce? Kogo w tej reprezentacji brakuje? Czy wszyscy są słuchani?

„Wspólny głos naszą siłą” – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 29 listopada (środa) w godz. 10:00 – 17:00 w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Wesprzyj Więź.pl

Pretekstem do debaty jest 20-lecie Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami – związku organizacji osób z niepełnosprawnościami i organizacji działających na ich rzecz, powstałego, by wspólnie wyrównywać szanse i walczyć z przejawami dyskryminacji.

Podczas Kongresu zaplanowano rozmowy o zmianach, które zaszły w ciągu ostatnich dwóch dekad i o tym, co udało się osiągnąć. Trzy sesje równoległe zostaną poświęcone aktualnym dylematom reprezentacji i specyficznym potrzebom oraz sytuacji poszczególnych grup osób.

Ponad 300 obecnych stacjonarnie i online osób dyskutować będzie o wzmacnianiu głosu m.in. samorzeczników z autyzmem, self-adwokatów z niepełnosprawnością intelektualną, doradców ds. zdrowienia z niepełnosprawnością psychospołeczną oraz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, dostrzeganiu osób z niepełnosprawnościami będących poza systemem.

Podczas Kongresu zostaną też przyznane tytuły Ambasadora i Ambasadorki Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami – tym, którzy aktywnie działają na rzecz obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami oraz wdrażania i popularyzowania Konwencji w Polsce.

Wesprzyj Więź

Można się jeszcze zapisać do udziału online tutaj. Zapisy do 28 listopada do 15.00.

Program tutaj.

„Więź” jest patronem medialnym wydarzenia.