Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Wspólna Radość Tory 2016

06 listopada 2016

18:00-21:00

Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaprasza na tegoroczne spotkanie Wspólna Radość Tory, organizowane w pobliżu żydowskiego święta Simchat Tora. W programie: wspólna modlitwa, śpiew, świadectwa, a także dyskusja. Motywem przewodnim będzie temat przyjmowania przybysza. Głos zabiorą m.in. członkowie Zespołu Laboratorium WIĘZI: Marta Titaniec i Zbigniew Nosowski.

Wesprzyj Więź.pl

6 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w kościele środowisk twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła przy placu Teatralnym 18 w Warszawie odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólna Radość Tory organizowane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

W tym roku będziemy rozważać fragment z Tory z Księgi Kapłańskiej (19,34) nt. zasad przyjęcia przybysza. Komentarz ze strony żydowskiej wygłosi rabinka Małgorzata Kordowicz, a komentarz ze strony chrześcijańskiej Magdalena Wolnik, odpowiedzialna za Wspólnotę Sant’Egidio w Polsce.  Świadectwo o swojej drodze do dialogu przedstawi Marta Titaniec z Caritas Polska.

Po części modlitewnej zapraszamy na sympozjum pt. „Inny w judaizmie i chrześcijaństwie”. Wykład pt „Polacy wobec uchodźców” wygłosi prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska, kierownik Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Pracowni Psychologii Politycznej w Instytucie PAN.

Wesprzyj Więź

Po wykładzie odbędzie się panel, w którym wezmą udział prof. UW Stanisław Krajewski, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny kwartalnika „Więź” oraz członek Zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Spotkanie poprowadzi Bogdan Białek, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów”.

 

Dokładny program znajdą Państwo tutaj.