Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Wspólna Radość Tory 2020 (online): Potop, tęcza, przymierze, braterstwo

18 października 2020

18:00-20:00

Spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów odbędzie się w niedzielę, 18 października, o godz. 18.00, po raz pierwszy online. Komentarz żydowski do fragmentu Tory wygłosi Konstanty Gebert, zaś chrześcijański – ks. Alfred Wierzbicki. „Więź” jest patronem medialnym wydarzenia.

Wesprzyj Więź.pl

Organizatorem Wspólnej Radości Tory jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów. Ze względów epidemicznych spotkanie odbędzie się nie w kościele środowisk twórczych (jak podawano wcześniej), lecz wyłącznie w online, pod tym adresem. Ewentualne dane do logowania – na dole tej informacji.

PLAN SPOTKANIA:

POWITANIE – ks. Grzegorz Michalczyk, duszpasterz środowisk twórczych, wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

SIMCHAT TORA: WSPÓLNA RADOŚĆ – Stanisław Krajewski, żydowski współprzewodniczący PRChŻ; Zbigniew Nosowski, chrześcijański współprzewodniczący PRChŻ

ŚPIEW PSALMÓW: Waldemar Bieniak, Joanna Nogal (skrzypce)

LEKTURA TORY (Rdz 9,7-17) – po hebrajsku i po polsku

KOMENTARZ ŻYDOWSKI: Konstanty Gebert – psycholog, tłumacz, publicysta i nauczyciel akademicki. Współtwórca odnowy życia żydowskiego życia religijnego w Polsce, założyciel miesięcznika „Midrasz”. Autor wielu książek, m.in. „54 komentarze do Tory”, „Polski alef-bet. Żydzi w Polsce i ich odrodzony świat”.

KOMENTARZ CHRZEŚCIJAŃSKI: ks. Alfred Wierzbicki – ksiądz archidiecezji lubelskiej, filozof i poeta. Dr hab., profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni kierownik Katedry Etyki KUL i dyrektor Instytutu Jana Pawła II KUL. Autor wielu książek, ostatnio „Kruche dziedzictwo. Jan Paweł II od nowa” (Wydawnictwo „Więź”).

Wesprzyj Więź

MOJA DROGA DO DIALOGU: s. Katarzyna Kowalska NDS – należy do zgromadzenia Notre Dame de Sion. Teolożka katolicka, doktorantka w żydowskiej uczelni Leo Baeck College w Londynie.  Mieszkała w Izraelu, wykłada na Uniwersytecie w Betlejem. Zaangażowana w działania dialogowe w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Spotkanie odbędzie się wyłącznie online pod tym adresem.

Dane do logowania:
Meeting ID: 812 9161 8309
Passcode: 026909