Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Wilno w Gdańsku”

04-06 września 2020

12:00-16:00

„Wilno w Gdańsku” to interdyscyplinarny festiwal kulturalny, który organizowany jest wspólnie przez miasta partnerskie Gdańsk i Wilno od siedemnastu lat. W jego ramach odbywa się tradycyjny jarmark wileński oraz wiele wydarzeń artystycznych.

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 4 do 6 września. Nie zabraknie rozmów o wileńskich korzeniach gdańszczan, jak i spotkań literackich ze współczesnymi twórcami litewskimi i polskimi z Wilna.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Z uwagi na ograniczenia związane z trudną sytuacją epidemiczną tegoroczny festiwal będzie w tym roku w zasadzie odbywał się w internecie. Rozmowy i spotkania z gośćmi z Wilna będą emitowane lub transmitowane na żywo ze studia festiwalowego na telebimie ustawionym na Targu Węglowym oraz poprzez gdansk.pl

Szczegółowy program tutaj.

Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu „Wilno w Gdańsku” jest Tomasz Snarski, doktor nauk prawnych, członek Zespołu Laboratorium „Więzi”, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.