Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Webinar Q&A Precobias przeciwko radykalizacji

26 stycznia 2022

17:00-19:00

Strona wydarzenia
Wesprzyj Więź

W środę 26 stycznia o godz. 17:30 odbędzie się webinar projektu „Precobias”, którego celem jest zapobieganie radykalizacji młodych ludzi w internecie. „Więź” jest członkiem koalicji, która wspiera inicjatywę.

Wesprzyj Więź.pl

O projekcie opowiedzą:
▪ dr Konrad Ciesiołkiewicz – przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego KIG
▪ Anna Mierzyńska – analityczka mediów społecznościowych
▪ Jacek Purski – prezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie pod tym adresem.

„Precobias” to realizowany ze środków Komisji Europejskiej projekt zapobiegania radykalizacji młodych ludzi w internecie poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej powszechnych błędów poznawczych (Prevention of Youth Radicalisation Through Self-Awareness on Cognitive Biases). Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób pracujących z młodzieżą, które chcą zrozumieć, jak przebiega proces radykalizacji i jak mu przeciwdziałać.
W ramach projektu przeprowadzono badania, których efektem było opracowanie, pod kierownictwem Uniwersytetu w Gandawie oraz Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium, 12-godzinnego szkolenia online na platformie MOOC. Kurs jest obudowany studiami przypadku i współczesnymi przykładami, także tymi dotyczącymi Polski. Kończy się wydaniem certyfikatu sygnowanego przez obie uczelnie.
Oprócz tego zostały przygotowane przewodniki umożliwiające prowadzenie zajęć z młodzieżą wraz z ćwiczeniami. Szkolenie oraz materiały są bezpłatne.
Rejestracja na kurs „Precobias”: https://mooc.precobias.eu