Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Targi Książki Vivelo – spotkanie z prof. Krzysztofem A. Meissnerem i Jerzym Sosnowskim

20 maja 2023

17:00-18:00

Strona wydarzenia
Czy fizyka może opisać wszystko, co istnieje, a może są takie zjawiska, z którymi już sobie nie radzi? I co z jej odkryć może wziąć dla siebie ktoś, kogo niekoniecznie interesują skomplikowane teorie naukowe, ale próbuje głębiej zrozumieć rzeczywistość, której doświadcza na co dzień? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas spotkania, które poprowadzi Maciej Papierski.
Targi Książki Vivelo, Warszawa, PGE Stadion Narodowy, Scena Główna

Krzysztof A. Meissner – profesor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się teoretyczną fizyką cząstek elementarnych, teorią grawitacji i kosmologią. Współpracował z twórcą teorii strun Gabriele Veneziano z CERN w Genewie, gdzie przez wiele lat był profesorem wizytującym. Współpracuje z laureatem Nagrody Nobla Rogerem Penrose’em z Oxfordu i Hermannem Nicolai z Instytutu Maxa Plancka w Poczdamie. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Programowej Festiwalu Nauki w Warszawie. Jest rzecznikiem eksperymentu OSQAR w CERN-ie. Członek zwyczajny Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.
Jerzy Sosnowski – publicysta, pisarz, eseista. Z wykształcenia historyk literatury, przez wiele lat był dziennikarzem radiowej „Trójki”. Obecnie nauczyciel w Autorskim Liceum Ogólnokształcącym nr 42 w Warszawie i dziennikarz internetowego Radia Nowy Świat. Członek redakcji kwartalnika „Więź” oraz Zespołu Laboratorium „Więzi”. Współpracownik Uniwersytetu SWPS. Autor m.in. książek: „Śmierć czarownicy!”, „Apokryf Agłai”, „Wielościan”, „Prąd zatokowy”, „Ach”, „Tak to ten”, „Instalacja Idziego”, „Spotkamy się w Honolulu”, „Wszystko zależy od przyimka”, „Co Bóg zrobił szympansom”, „Sen sów”, „Fafarułej czyli pastylki z pomarańczy”. Laureat Nagrody Tischnera w roku 2016.