Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Spotkanie z autorkami biografii Jacka Kuronia – Anną Bikont i Heleną Łuczywo (Warszawa)

13 listopada 2018

19:00-21:00

Wydawnictwo Agora i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z Anną Bikont i Heleną Łuczywo, autorkami książki „Jacek”, biografii Jacka Kuronia.

Wesprzyj Więź.pl

Gośćmi specjalnymi będą Adam Michnik, prof. Karol Modzelewski i Seweryn Blumsztajn. Prowadzenie: Dorota Wysocka-Schnepf i Michał Nogaś.

Biografia Jacka Kuronia „Jacek” Anny Bikont i Heleny Łuczywo ukazała się 31 października. Kuroń był jednym z tych, którzy współtworzyli niepodległą Polskę. Bezkompromisowość i zaangażowanie okupił ponad dziewięcioma latami więzienia. Czekała na niego Gaja, jego żona i wielka miłość. W młodości budował komunizm, w statecznym wieku – kapitalizm, jedno i drugie uznał pod koniec życia za swój błąd. Z ducha socjalista, żarliwie wierzył w ruchy społeczne, w oddolne skrzykiwanie się ludzi. Był postacią wyjątkowo barwną i wyjątkowo szlachetną, co niekoniecznie musi iść w parze.

Wesprzyj Więź

Spotkanie autorskie w Warszawie odbędzie się we wtorek, 13 listopada, o g. 19 w Centrum Premier, ul. Czerska 8/10 (wstęp wolny po uprzedniej rejestracji). Więcej informacji

Spotkanie będzie transmitowane.

„Jacek” dla czytelników „Więzi”

Przygotowaliśmy specjalną ofertę! Biografię „Jacek” wyślemy w prezencie 50 osobom, które zaprenumerują „Więź” przez serwis Patronite – tutaj (należy wybrać próg 30 zł). Indywidualnie ustalimy, czy zaczniemy wysyłkę od obecnego numeru jesiennego „Więzi”, czy od kolejnego – zimowego. W razie pytań, prosimy o kontakt: patronite@wiez.pl