Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Sługa Temidy, Świadek Czasów. Spotkanie z autorami książki „Między prawem i sprawiedliwością”

15 lutego 2018

19:00-21:00

Wesprzyj Więź

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie i Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają na spotkanie z autorami książki „Między prawem i sprawiedliwością”: prof. Adamem Strzemboszem i Stanisławem Zakroczymskim. Odbędzie się ono 15 lutego w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Freta 20/24A w Warszawie. Początek o godz. 19.

Wesprzyj Więź.pl

„20 grudnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Co to oznacza dla demokracji w Polsce? Na to i inne trudne pytania postaramy się odpowiedzieć wraz z zaproszonymi gośćmi – prof. Adamem Strzemboszem oraz Stanisławem Zakroczymskim. Porozmawiamy m.in. o obronie praworządności wczoraj i dziś, kształtowaniu się państwa prawa po 1989 r. oraz o życiowej drodze profesora, która może być cenną wskazówką jak zachować się przyzwoicie w trudnych czasach” – piszą organizatorzy.

„Między prawem i sprawiedliwością” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy.