Lato 2024, nr 2

Zamów

Przestrzeń bardziej wspólna: spotkanie wokół zimowego numeru „Więzi”

27 lutego 2019

18:00-20:00

Strona wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tematowi kształtowania bardziej wspólnej przestrzeni miejskiej, które odbędzie się w środę 27 lutego o godz. 18 w Warszawskim Pawilonie Architektury „Zodiak”. Udział wezmą Justyna Glusman, Jarema Piekutowski i Dariusz Śmiechowski, a spotkanie poprowadzi Ewa Buczek.

Jak mądrze budować dobro wspólne, jakim jest przestrzeń publiczna? Jak tworzyć miasto, które jednoczy mieszkańców? Czy przestrzenią można zarządzać bardziej wspólnotowo? Jak sprawić, by Warszawa stała się naszą wspólną sprawą?

Wesprzyj Więź.pl

Więź, zima 2018Dyskutują:

Justyna Glusman – ekonomistka, działaczka społeczna i aktywistka miejska, od 2008 działa w Stowarzyszeniu „Ochocianie”. Od 2018 r. pełni funkcję koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy

Jarema Piekutowski – socjolog, członek zespołu i główny ekspert ds. społecznych thinkzine’u „Nowa Konfederacja”. Kierownik projektów badawczych, społecznych i kulturalnych. Członek Zespołu Laboratorium „Więzi”

Wesprzyj Więź

Dariusz Śmiechowski – architekt. Zajmuje się ideą projektowania w nurcie zrównoważonego rozwoju, publicystyką i krytyką architektoniczną oraz nowymi formami edukacji architektonicznej. Wykładowca na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Prowadzenie:

Ewa Buczek – sekretarz redakcji kwartalnika „Więź”