Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Przesilona wątpliwość. O duchowości zanurzonej w sztuce

28 lutego 2019

18:00-20:00

Strona wydarzenia
Wesprzyj Więź

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie z Sebastianem Dudą, autorem nowości wydawnictwa „Więź” pt. „Przesilona wątpliwość”. Rozmawiać z nim będzie Ewa Kiedio.

Sebastian Duda, „Przesilona wątpliwość”
Sebastian Duda, „Przesilona wątpliwość”, Wydawnictwo Więź, Warszawa 2018

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie przy ul. Freta 20/24A w czwartek, 28 lutego o godz. 18. Podczas wydarzenia będzie można kupić „Przesiloną wątpliwość” w promocyjnej cenie.

Wesprzyj Więź.pl

W swoim najnowszym zbiorze Sebastian Duda interpretuje wybrane dzieła literackie i szuka w nich odpowiedzi na intrygujące pytania teologiczne. Uważnie czyta Miłosza, Leśmiana i  Białoszewskiego, wnika w głąb wątpliwości nękających Jerzego Nowosielskiego, zajmuje swoją pozycję wobec okrzyku, który Dostojewski włożył w usta Iwana Karamazowa: „Zwracam Bogu bilet!”. Polemizuje też z interpretacjami, w których dzieła Tolkiena i Lewisa odczytuje się w duchu chrześcijańskim – dostrzega w nich raczej gnozę. Książka Dudy przynosi istotną refleksję na temat utraty poczucia duchowości we współczesnym świecie.