Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Promocja książki „Między prawem i sprawiedliwością”

27 października 2017

18:00-20:00

Zapraszamy na spotkanie wokół wywiadu rzeki z prof. Adamem Strzemboszem „Między prawem i sprawiedliwością”, który przeprowadził Stanisław Zakroczymski. Odbędzie się ono w piątek 27 października o godz. 18 w Auli Starego BUW w Warszawie. Udział wezmą Autorzy, Andrzej Friszke, Marcin Matczak oraz Zbigniew Nosowski.

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki, a po dyskusji – uzyskania autografu od autorów. Wstęp wolny.

Wesprzyj Więź.pl

Nota o książce

Wesprzyj Więź

Wywiad rzeka z prof. Adamem Strzemboszem to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy.

Biografia Profesora w naturalny sposób wprowadza do rozmowy tematy dotyczące systemu PRL i przemian ustrojowych, m.in. tworzenie polskiego sądownictwa, postawy sędziów wobec „Solidarności” i stanu wojennego, obrady Okrągłego Stołu czy wreszcie powstawanie ładu instytucjonalnego III Rzeczpospolitej. Są one dla rozmówców punktem wyjścia do refleksji nad wartościami takimi jak sprawiedliwość społeczna, granice władzy sędziowskiej czy stosunki między władzą świecką a duchowną.

Smaku dodają książce anegdoty z udziałem najważniejszych aktorów historii politycznej końca XX wieku: Wojciecha Jaruzelskiego, Jacka Kuronia, Adama Michnika czy obu braci Kaczyńskich.