Lato 2024, nr 2

Zamów

Premiera „Milczenia” Martina Scorsesego

17-19 lutego 2017

19:00-23:00

Gorąco zapraszamy do kin na najnowszy film Martina Scorsesego „Milczenie”, który przedstawia historię pierwszych jezuickich misji chrystianizacyjnych do Japonii w XVII wieku. „Więź” jest patronem medialnym filmu dystrybuowanego przez Gutek Film.

Wesprzyj Więź

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

Wesprzyj Więź.pl

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsesego. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

W rolach głównych: Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).