Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Praworządność wartością europejską | spotkanie z prof. Adamem Strzemboszem

10 grudnia 2022

16:00-19:00

Strona wydarzenia

Dom Spotkań z Historią i Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na spotkanie z profesorem Adamem Strzemboszem, Stefanem Zakroczymskim i Bożeną Garus-Hockubą wokół filmu dokumentalnego „Adam Strzembosz – Pierwszy Sędzia Rzeczypospolitej”.
Dom Spotkań z Historią, Warszawa, ul. Karowa 20.

Prof. Adam Strzembosz – wiceminister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, I Prezes Sądu Najwyższego (1990-1998). Jedna z głównych postaci podczas protestów przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie w 2017 roku.
Bożena Garus-Hockuba – absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka filmów dokumentalnych m.in. pokazywanego w Domu Spotkań z Historią oraz nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmu „Siostry Lilpop i ich miłości”.
Stanisław Zakroczymski – absolwent historii na Kolegium MISH UW, doktoryzuje się z prawa administracyjnego w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, związany Magazynem Kontakt. Autor wywiadu rzeki z prof. Adamem Strzemboszem „Między prawem i sprawiedliwością”.