Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Porozmawiajmy o księżach. Fakty i mity (dyskusja)

16 lutego 2017

18:00-20:00

„Porozmawiajmy o księżach. Fakty i mity” to tytuł spotkania z cyklu lubelskich rozmów „Ponad granicami”. W debacie weźmie udział członek Rady Naukowej Laboratorium „Więzi” prof. Sławomir Jacek Żurek oraz inni „więziowi” autorzy. Zachęcamy do udziału!

Dyskusję, która rozpocznie się 16 lutego 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie o godz. 18, poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. A rozmawiać będą Jan Filip Libicki (senator RP), ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki (etyk, teolog) oraz prof. Sławomir Jacek Żurek (historyk literatury).

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W zaproszeniu na to wydarzenie czytamy:

Spotkania, rozmowy, debaty otwierają nas na poglądy inne niż nasze własne. Dialog umożliwia spojrzenie na rozmówcę jego własnymi oczyma. Pragniemy takiego dialogu, aby nasza przyszłość była budowana na różnorodności. Rozmowy ułatwiają nam poszukiwanie tradycji miasta, w którym żyjemy. Nie boimy się wymiany zdań, a nawet sporu, bo znamy wartość tożsamości Lublina – miasta dialogu.

Wiedząc, że we wspólnym poszukiwaniu jest siła, zapraszamy do rozmów „Ponad granicami”. Wiele możemy się od siebie nauczyć.