Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Nie przychodzę, żeby zatracać”: warszawskie obchody XXII Dnia Judaizmu

17 stycznia 2019

18:00-21:00

W czwartek 17 stycznia w Archidiecezji Warszawskiej obchodzić będziemy XXII Dzień Judaizmu. W jego ramach odbędzie się Msza święta, a po niej dyskusja z udziałem przedstawicieli chrześcijaństwa i judaizmu. Poprowadzi ją redaktor naczelny „Więzi” Zbigniew Nosowski.

Wesprzyj Więź

Hasłem obchodów XXII Dnia Judaizmu będą słowa z Księgi proroka Ozeasza „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9). W ramach warszawskich obchodów w czwartek 17 stycznia o godz. 18.30 mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w kościele seminaryjnym według formularza liturgicznego „o uproszenie miłości”. Wieczorna Msza święta w tym kościele zostanie odprawiona w języku łacińskim.

Wesprzyj Więź.pl

Po Mszy świętej uczestnicy Dnia Judaizmu wysłuchają dyskusji panelowej nt. „Żydzi i judaizm w tradycji katolickiej, prawosławnej i protestanckiej”. Punkty widzenia poszczególnych wspólnot przedstawią rabin Stas Wojciechowicz, ks. prot. dr Piotr Kosiński, ks. Michał Jabłoński i ks. Andrzej Tulej. Dyskusję poprowadzi red. Zbigniew Nosowski, a rozpocznie się ona o godz. 19.30 w dolnym kościele seminaryjnym.

Ogólnopolskie obchody Dnia Judaizmu odbędą się w tym roku w Łodzi – szczegóły na stronach Archidiecezji Łódzkiej.