Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka dla ks. Michała Jabłońskiego

21 stycznia 2018

11:00-12:00

Polska Rada Chrześcijan i Żydów przyznała ks. Michałowi Jabłońskiemu, proboszczowi warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej, tegoroczną Nagrodę im. ks. Romana Indrzejczyka za wkład w dialog i pojednanie chrześcijańsko-żydowskie. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godz. 11.30 w kościele ewangelicko-reformowanym przy al. Solidarności w Warszawie.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Polska Rada Chrześcijan i Żydów przyznaje Nagrodę na wniosek kapituły, której przewodniczy Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, członek Rady i jej byly współprzewodniczący.

Dotychczasowymi laureatami byli ks. Stanisław Bartmiński z Krasiczyna (2012), ks. Marian Bronikowski z Sieradza (2013), pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, proboszcz parafii w Kielcach (2015), ks. Henryk Paprocki z prawosławnej parafii Św. Grzegorza w Warszawie (2016), ks. Jerzy Stranz z parafii Św. Wojciecha w Poznaniu (2017).

Ks. Roman Indrzejczyk był wiceprzewodniczącym PRChiŻ, zaangażowanym w działalność ekumeniczną, kapelanem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.