Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Modlitwa o pokój

01 stycznia 2019

20:00-21:00

Wspólnota Sant’Egidio w Warszawie zaprasza na noworoczną modlitwę o pokój, która odbędzie się 1 stycznia o godz. 20 w kościele przy pl. Teatralnym. 

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Utożsamiając się z troską i diagnozą papieża Franciszka, Wspólnota Sant’Egidio w Warszawie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na uroczystą Modlitwę o pokój, która odbędzie się 1 stycznia o godz. 20.00 w kościele p.w. św. Andrzeja i Alberta (Plac Teatralny, ul. Senarorska 19B).

Regularna Modlitwa o pokój odbywa się tam w każdy pierwszy wtorek miesiąca. W Światowy Dzień Pokoju rozpoczynający Nowy Rok, modlitwa będzie miała szczególnie uroczysty charakter i rozpocznie się od odczytania apelu o pokój w świeckiej przestrzeni Placu Teatralnego.

Modlitwie będzie towarzyszyła bożonarodzeniowa kolekta, którą Wspólnota Sant’Egidio chce w tym roku przeznaczyć na pomoc jednemu z najbiedniejszych krajów Afryki: Republice Środkowoafrykańskiej. Zostanie ona przeznaczona na stworzenie centrum DREAM, oferującego darmowe leczenie retrowirusowe oraz programy dożywiania i edukacji osobom chorym na AIDS.