Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Modlitewne spotkanie chrześcijan i muzułmanów: „Maryja wzorem zawierzenia i poddania Bogu”

25 marca 2019

18:00-20:00

Strona wydarzenia

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów oraz Archidiecezja Warszawska zapraszają na modlitewne spotkanie z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego, które odbędzie się 25 marca o godz. 18 w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum.

W nabożeństwie udział wezmą:

Wesprzyj Więź.pl

Biskup Rafał Markowski – Przewodniczący Rady KEP ds. Dialogu Religijnego

Nedal Abu Tabaq – Mufti Ligi Muzułmańskiej w RP

Wesprzyj Więź

Mirzogolib Radzhabaliev – imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w RP w Białymstoku, delegat Tomasza Miśkiewicza, Muftiego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

Idea chrześcijańsko-muzułmańskiego świętowania Zwiastowania bezpośrednio nawiązuje do uroczystych corocznych obchodów święta w Libanie, które pod hasłem „Razem wokół Maryi, naszej Pani” gromadzi na modlitwie katolików, prawosławnych, sunnitów i szyitów. Od 2010 roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest w Libanie dniem wolnym od pracy, dniem refleksji nad osobą Maryi w duchu jedności narodowej. Od 2018 roku święto obchodzone jest wspólnie również przez chrześcijan i muzułmanów w Jordanii. Międzyreligijna formuła tego święta cieszy się poparciem Stolicy Apostolskiej od czasu pontyfikatu papieża Benedykta XVI.

Zaproszenie wystosowali współprzewodnicząca Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów ze strony katolickiej Agata Skowron-Nalborczyk, członkini redakcji „Więzi”, oraz współprzewodniczący Rady ze strony muzułmańskiej Rafał Berger.