Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Maciej Zięba OP: Pochwała zdumienia. O prawdzie i dialogu w życiu społecznym

11 października 2017

17:00-19:00

Strona wydarzenia

Wraz z Komitetem Dialogu Społecznego zapraszamy 11 października o godz. 17 do udziału w spotkaniu z o. Maciejem Ziębą OP. W ramach spotkania wykład, wywiad z o. Ziębą oraz dyskusja na temat kondycji życia społecznego w Polsce.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie. Poprowadzi je Brygida Grysiak, dziennikarka telewizyjna i autorka książek. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniu na adres e-mail: dialogkig@kig.pl.

o. Maciej Zięba OP – z wykształcenia fizyk i teolog, działacz podziemnej „Solidarności”, dominikanin, wykładowca akademicki i propagator nauczania społecznego Kościoła. Za działalność w opozycji demokratycznej odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2007) oraz Krzyżem Wolności i Solidarności (2015). Laureat nagrody Polcul dla twórców kultury niezależnej (1982) oraz Freedom Award przyznawanej przez Atlantic Council (2016).

Autor dwudziestu książek, setek artykułów i wykładów udzielanych na całym świecie. Jest założycielem wielu instytucji, w tym Ośrodka Myśli Politycznej i Instytutu Tertio Millennio. W ramach tego ostatniego od ponad dwudziestu lat formuje młodych ludzi w ramach seminariów, szkół letnich i zimowych, w trakcie których kolejne pokolenia zapoznają się z nauką społeczną Kościoła w odniesieniu do teologii, filozofii, ekonomii, nauk politycznych, ale także do antropologii, socjologii czy psychologii. U podstaw wszelkich rozważań oraz inicjatyw o. Macieja Zięby leżą zasady dobra wspólnego, solidarności i pomocniczości. Współzałożyciel i przewodniczący Rady Fundacji Służby Rzeczypospolitej.