Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Ksiądz i jego sumienie. Czytania w Dramatycznym

07 października 2016

17:00-19:00

7 października w Teatrze Dramatycznym odbędzie się spotkanie wokół „Córki marnotrawnej” Davida Turnera w reżyserii Aldony Figury. Będzie dotyczyć konfliktu sumienia w czytanej przez aktorów sztuce. Wśród gości ks. Andrzej Luter z redakcji WIĘZI.

Wesprzyj Więź.pl

W dyskusji, którą moderuje Adam Szostkiewicz, poza ks. Andrzejem Lutrem, wezmą udział: psychoterapeutka Agnieszka Iwaszkiewicz i prof. Tadeusz Bartoś.

Czytania odbywają się w ramach projektu „Wolność i katechizm”, nawiązującego do tradycji Laboratorium Dramatu. Są punktem wyjścia do dyskusji być może ważniejszej od polityki. To rozmowa o kształcie polskiej cywilizacji, która zbyt często konfliktuje ze sobą te dwa pojęcia: katechizm i wolność.

Wesprzyj Więź

Akcja „Córki marnotrawnej” Davida Turnera dzieje się na plebanii, gdzie mieszkają trzej księża. Któregoś dnia zjawia się u nich młoda dziewczyna, która wcześniej dokonała aborcji. Christine zostaje gospodynią na plebanii. Sztuka o celibacie, wolności i miłości, napisana w latach siedemdziesiątych, gdy kościół musiał odpowiedzieć na ogromne zmiany w obyczajowości.

Czytają: Henryk Niebudek, Maciej Wyczański, Michał Podsiadło, Anna Szymańczyk, Marek Gawroński i Katarzyna Pośpiech.

Czytanie odbywać się będą przez cały weekend. Więcej informacji na stronie Teatru Dramatycznego.