Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kościół wobec homoseksualizmu i osób homoseksualnych

28 października 2016

19:00-21:00

Zapraszamy do udziału w pierwszym z cyklu spotkań poświęconych stosunkowi Kościoła do homoseksualizmu i osób homoseksualnych, jakie organizują wspólnie: Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, magazyn „Kontakt” i kwartalnik „Więź”. Referat wygłosi ks. prof. dr. hab. Andrzej Szostek, a głos zabiorą także publicyści: Katarzyna Jabłońska („Więź”), Marcin Przeciszewski (Katolicka Agencja Informacyjna), Marcin Dzierżanowski („Wprost”), Tomasz Terlikowski (TV Republika).

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W związku z kontrowersjami wokół kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju” oraz po rozmowach z naszym biskupem, kard. Kazimierzem Nyczem, przedstawiciele naszych środowisk postanowili przygotować cykl spotkań, które przypomną integralne nauczanie Kościoła o stosunku do homoseksualizmu i osób homoseksualnych oraz pozwolą na spokojną i rzeczową dyskusję, do czego konkretnie jesteśmy wzywani w tej dziedzinie przez Kościół.

Podczas pierwszego spotkania główny referat wygłosi ks. prof. dr. hab. Andrzej Szostek. Był on uczniem Karola Wojtyły, a później jego następcą jako kierownik Katedry Etyki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pełnił funkcję rektora KUL, był też członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej i Papieskiej Akademii Życia. Głos zabiorą również zaproszeni publicyści, po czym nastąpi otwarta dyskusja. Szczegółowy przebieg spotkania i dalsze informacje są dostępne na profilu wydarzenia na FB.

Istotną inspiracją do dyskusji będzie książka Cezarego Gawrysia i Katarzyny Jabłońskiej „Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm”, w której pojawił się m.in. duży wywiad z ks. prof. Szostkiem (wkrótce przypomnimy jego fragmenty).