Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kongres Katoliczek i Katolików zaprasza na forum „Obecni w Kościele”

22-23 października 2022

11:00-15:00

W dniach 22-23 października w Łodzi odbędą się dyskusje m.in. o synodzie w Polsce, podmiotowości kobiet w Kościele, relacjach wiary i niewiary.

Wesprzyj Więź.pl

Kongres Katoliczek i Katolików zaprasza na forum „Obecni w Kościele”. Organizowane w dniach 22-23 października w Łodzi wydarzenie to – w zamyśle organizatorów – przestrzeń do prowadzenia szczerej i kompleksowej dyskusji na temat sposobów przezwyciężania kryzysu Kościoła, jego przyszłości, roli świeckich, a także oddanie głosu tym grupom, których głos jest zwykle słabiej słyszany.

„Po doświadczeniu kilkunastu miesięcy współpracy online Kongres Katoliczek i Katolików postanowił spotkać się ze sobą i z ważnymi postaciami uczestniczącymi w życiu Kościoła, organizując kilkudniową konferencje poświęconą tematyce teraźniejszości oraz przyszłości Kościoła w Polsce i na świecie. Prowadzone przez blisko dwa lata dyskusje wymagają podsumowania i skonfrontowania ich w szerokim gronie zaproszonych gości z Polski i z zagranicy (m.in. Wenezueli, Wielkiej Brytanii i Włoch)” – czytamy na stronie forum.

Wesprzyj Więź

W programie m.in. wystąpienia Rafaela Lucianiego, dyskusja o synodzie w Polsce z udziałem prof. Kai Kaźmierskiej, ks. Halina Radacza, Jacka Moskwy i ks. Mirosława Tykfera; rozmowa o „trudnych pytaniach wiary i niewiary” z ks. Krzysztofem Niedałtowskim, Sebastianem Dudą, Dominiką Kozłowską, Joanną Ewą Hańderek, Zbigniewem Mikołejką i Pawłem Kowalem. Ponadto o podmiotowości kobiet w Kościele dyskutować będą: Monika Białkowska, s. Anna Bałchan, Agnieszka Ewa Nowak, ks. Kazimierz Sowa. Szczegółowy program tutaj.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Zarejestrować się do udziału można tutaj.