Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Katolik: prawica / lewica / antysystem

18 grudnia 2020

19:00-20:00

Zapraszamy na rozmowę Ewy Kiedio z Sebastianem Dudą wokół jego tekstu „Polityczność chrześcijaństwa asystemowego” z najnowszego numeru „Więzi”.

Teolog i publicysta pisze w nim:

Wesprzyj Więź.pl

„Z każdym tygodniem dziwnego pandemicznego 2020 r. coraz wyraźniej odsłania się pejzaż duchowego spustoszenia. W Polsce dokonuje się właśnie ostateczny rozpad ram społecznej rzeczywistości, w której od ponad tysiąca lat chrześcijaństwo odgrywało dominującą rolę. Jak więc dziś po chrześcijańsku wpływać na życie społeczne, skoro kończy się epoka cywilizacji chrześcijańskiej?”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 18 grudnia o godz. 19 na stronie „Więzi” na Facebooku

Wesprzyj Więź

Sebastian Duda – doktor teologii, filozof, publicysta. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowca na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PAN. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”. Autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”.

Ewa Kiedio – redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ, członkini redakcji kwartalnika WIĘŹ i Zespołu Laboratorium WIĘZI. Autorka książki „Osobliwe skutki małżeństwa”, rozmowy rzeki z bp. Michałem Janochą „A piękno świeci w ciemności” oraz współautorka z Marią Czarnecką książki „Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.