Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kanon wolnych Polaków: Krosno

27 stycznia 2021

17:00-19:00

Strona wydarzenia

„Kanon wolnych Polaków” to projekt warsztatów historycznych, które prowadzą do rozmowy mimo różnic o procesach, które kształtowały życie Polek i Polaków przez ponad sto lat wolności.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Zapraszamy mieszkańców Krosna i okolic do zapisów na warsztat historyczny „Kanonu wolnych Polaków”, który odbędzie się w środę 27 stycznia. W trakcie spotkania Krośnianki i Krośnianie wyłonią najważniejsze ich zdaniem procesy i postacie historyczne, które ukształtowały życie Polek i Polaków po 1918 r. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod adresem kanon.wiez.pl.

Warsztat organizuje Laboratorium „Więzi” we współpracy z lokalnymi aktywistami społecznymi, działającymi w Krośnie. W roli historycznych ekspertów udział wezmą Alicja i Andrzej Rygielowie (Genealogia Krośnian), a warsztat poprowadzi Majka Zabokrzycka. Rejestracja odbywa się pod adresem: http://bit.ly/kanon-krosno, mailowo: kanonwolnychpolakow@gmail.com lub telefonicznie 606 856 013. Spotkanie odbędzie się na platformie internetowej Zoom i potrwa ok. 2 godziny. Projekt finansowany jest Fundusz Obywatelski w ramach programu „Rozmowa mimo różnic”.

Jeśli chciałbyś zorganizować warsztat „Kanonu wolnych Polaków” w swoim mieście, to napisz do nas: kanonwolnychpolakow@gmail.com.