Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kanon wolnych Polaków: Kielce

17 czerwca 2021

17:00-19:00

Strona wydarzenia

17 czerwca w Kielcach odbędą się rozmowy historyczne „Kanonu wolnych Polaków”. Spotkanie organizuje Laboratorium „Więzi” we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Jana Karskiego. Zachęcamy do zapisywania się pod adresem bit.ly/kanon-kielce.

Wesprzyj Więź.pl

W trakcie spotkania kielczanki i kielczanie wyłonią kanon najważniejszych ich zdaniem procesów i postaci historycznych, które ukształtowały życie Polek i Polaków po 1918 r. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod adresem kanon.wiez.pl.

Wesprzyj Więź

„Paradoksalnie rozmowa o najnowszej historii Polski prowadzi do odkrycia, że nie ma jednego kanonu najważniejszych procesów i postaci, ale jego kształt zależy od historii osobistej czy lokalnej. Do rozmowy o tych historiach nie trzeba specjalnego przygotowania ani wykształcenia” – mówi Bartosz Bartosik, kierownik „Kanonu wolnych Polaków”.

Historycznymi ekspertami podczas spotkania będą dr Katarzyna Stańczak-Wiślicz (Instytut Badań Literackich PAN) i dr Marek Maciągowski (Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej), a warsztat poprowadzi Majka Zabokrzycka. Rejestracja odbywa się pod adresem: http://bit.ly/kanon-krosno lub mailowo: kanonwolnychpolakow@gmail.com. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego przy ul. Planty 7 w Kielcach.

Jeśli chciałbyś zorganizować warsztat „Kanonu wolnych Polaków” w swoim mieście, to napisz do nas: kanonwolnychpolakow@gmail.com.