Wiosna 2021, nr 1

Zamów

Kanon wolnych Polaków: Kielce

17 marca 2021

17:00-19:00

Strona wydarzenia

Najbliższy warsztat historyczny „Kanonu wolnych Polaków” odbędzie się w środę, 17 marca w Kielcach. Spotkanie organizuje Laboratorium „Więzi” we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Jana Karskiego. Zapisy pod adresem bit.ly/kanon-kielce.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Zapraszamy mieszkańców Kielc i okolic do zapisów na warsztat historyczny „Kanonu wolnych Polaków”, który odbędzie się w środę 17 marca. W trakcie spotkania kielczanki i kielczanie wyłonią najważniejsze ich zdaniem procesy i postacie historyczne, które ukształtowały życie Polek i Polaków po 1918 r. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod adresem kanon.wiez.pl.

Historycznym ekspertem warsztatu będzie dr Marek Maciągowski (Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej), a warsztat poprowadzi Majka Zabokrzycka. Rejestracja odbywa się pod adresem: http://bit.ly/kanon-krosno lub mailowo: kanonwolnychpolakow@gmail.com. Spotkanie odbędzie się na platformie internetowej Zoom i potrwa ok. 2 godziny. Projekt finansowany jest Fundusz Obywatelski w ramach programu „Rozmowa mimo różnic”.

Jeśli chciałbyś zorganizować warsztat „Kanonu wolnych Polaków” w swoim mieście, to napisz do nas: kanonwolnychpolakow@gmail.com.