Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Jak żyć, kiedy szału nie ma?

30 maja 2016

19:00-21:00

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprasza na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, redaktorką WIĘZI, i Patrykiem Galewskim – przyjaciółmi ks. Jana Kaczkowskiego.

Wesprzyj Więź

Ks. Jan Kaczkowski – bioetyk, organizator i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, autor książek, uwielbiany przez wielu duchowny, który pomagał innym pomagać pokonywać przeciwności losu będąc w tym bardzo autentycznym – z uwagi na to, że sam zmagał się z nowotworem mózgu.
https://www.youtube.com/watch?v=gHTa8X9N15A

Katarzyna Jabłońska – krytyk filmowy, sekretarz kwartalnika “Więź”, jest autorką pierwszego wywiadu-rzeki z ks. Janem pt. “Szału nie ma jest rak”. Jej rozmowa z ks. Janem opublikowana na stronie Laboratorium Więzi pt. “Powiedzieć: nie wiem, co powiedzieć” znajdzie się w książce, którą przygotowuje. Będzie to praktyczny poradnik dla tych, który żyją z chorobą i tych wszystkich, którzy im w chorowaniu towarzyszą.
http://laboratorium.wiez.pl/…/chorych-nawiedzac-powiedziec…/

Patryk Galewski – wychowanek ks. Jana. Traktował go jak ojca. Dzięki niemu zmienił swoje życie. Pracował w Hospicjum w Pucku jako kucharz. Niedługo urodzi mu się syn. Będzie miał na imię… Jan.