Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Inny, czyli jaki? Kościół na nowo

08 października 2020

20:00-22:00

W dyskusji online udział wezmą: Zbigniew Nosowski, Zuzanna Radzik, Justyna Zorn. Spotkanie poprowadzi Bartosz Bartosik.

Wesprzyj Więź.pl

Kolejne kryzysy Kościoła powodują, że wiele osób nie odnajduje się już w jego ziemskich ramach. Jednocześnie każdy kryzys jest szansą na zmianę, reformę, rewolucję i nawrócenie. W jakim miejscu znajdujemy się jako Kościół i chrześcijanie w 2020 roku – roku wielkiej, globalnej pandemii, wielkich konfliktów politycznych i społecznych oraz pogłębiającego się kryzysu klimatycznego? Jakiego Kościoła doświadczymy i o jakim Kościele marzymy, gdy wymawiamy słowa Credo: „jeden, święty, powszechny i apostolski”?

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza w czwartek, 8 października, o godz. 20:00 na spotkanie online, w którym wezmą udział:

Zbigniew Nosowski, redaktora naczelny kwartalnika „Więź”. Był dwukrotnie świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie, w latach 2002-2008 konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich, wieloletnim współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Dyrektor programowy Laboratorium „Więzi”, współtwórca i rzecznik prasowy Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Autor licznych książek poświęconych Kościołowi i teologii, doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zuzanna Radzik, działaczka, publicystka i teolożka. Członkini zarządu Forum Dialogu, organizacji zajmującej się dialogiem polsko- żydowskim, gdzie odpowiada m.in. za projekty chrześcijańsko-żydowskie. Współpracuje z „Tygodnika Powszechnym”, współtwórczyni Fundacji Świętej Tekli. Autorka książek poświęconych roli kobiet w Kościele.

Wesprzyj Więź

Justyna Zorn, aktywista, inicjatorka zmian w Kościele, organizatorka protestów „Odzyskajmy nasz Kościół” pomysłodawczyni i organizatorka akcji która doprowadziła do opublikowania w „La Repubblica” listu do papieża Franciszka. Związana z parafią św. Mikołaja w Gdyni.

Moderatorem spotkania będzie Bartosz Bartosik, publicysta, dziennikarz, sekretarz think tanku Laboratorium „Więzi”, członek redakcji „Więzi” i Zespołu Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Autor wywiadu rzeki z Adamem Bodnarem „Obywatel PL”.

Link do spotkania;
https://zoom.us/j/95671530205…