Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię?

31 marca 2021

19:00-20:00

Strona wydarzenia

Gościem dyskusji z cyklu #ZaBurtąPytań będzie Damian Jankowski, redaktor Więź.pl.

Wesprzyj Więź.pl

Spotkanie odbędzie się 31 marca o godz. 19, a transmitować je będzie Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu pod adresem: https://youtu.be/6WN4_CXqPnk.

Wesprzyj Więź

Z roku na rok w Polsce rośnie odsetek osób, które rezygnują z uczestniczenia w mszach świętych oraz życiu Kościoła. Zjawisko obejmuje zwłaszcza osoby młode, często porzucające praktykę religijną w chwili przyjęcia sakramentu bierzmowania. Badania są bezwzględne: polska młodzież laicyzuje się najszybciej na świecie. Dlaczego Kościół nie jest dla nich ważnym miejscem?

Kolejna debata online z cyklu #ZaBurtąPytań będzie okazją do rozmowy o problemie laicyzacji i wzrastającej krytyki Kościoła w Polsce. Wspólnie zastanowimy się nad stanem religijności w Polsce. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy wiara w Boga i religijność zawsze muszą iść w parze z celebrowaniem obrzędów w kościele. Podyskutujemy o tym, co młodych ludzi odciąga od Kościoła i jakie są szanse, by temu zapobiegać.

Damian Jankowski – ur. 1992, publicysta, krytyk filmowy, redaktor portalu Więź.pl, członek Zespołu Laboratorium „Więzi”. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor dwóch wywiadów rzek: „Innego cudu nie będzie” (z Wacławem Oszajcą SJ) i „Nie ma wiary bez pytań” (z ks. Andrzejem Pęcherzewskim). Mieszka w Warszawie.

Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię?, 31 marca 2021 r.
Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię?, 31 marca 2021 r.