Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

FenoMEN człowieka w cierpieniu

25-28 września 2019

15:00-22:00

Strona wydarzenia

„FenoMEN człowieka w cierpieniu” to festiwal poświęcony tematyce sensu i tajemnicy, związanej z cierpieniem i chorobą. Zapraszają Fundacja Hospicyjna Mój Dom i oo. Dominikanie na Służewie. „Więź” jest patronem medialnym wydarzenia.

Na festiwal składają się następujące elementy:

Wesprzyj Więź.pl

* SPOTKANIE – cykl obejmuje zagadnienia medyczne, hospicyjne, psychologiczne, podejmowane przez wybitnych przedstawicieli tych środowisk.

* ARTE – zawiera przekazy multimedialne: artystyczne, graficzne, muzyczne, filmowe, które posłużą jako pomosty do wyrażenia treści często niewyrażalnych żadnym słowem, takich jak tajemnica cierpienia człowieka i sens jej przeżywania.

* MIEJSCE – w pięknym miejscu, jakim jest warszawska świątynia oo. Dominikanów na Służewie (a dokładniej jej dolny kościół) będzie okazja do spotkania innych ludzi i wzajemnej inspiracji.

* ŚWIADKOWIE – świadectwa osób doświadczonych.

* KONCERTY muzyczne – treściwe słowem.

Wesprzyj Więź

* PROGRAM DNI – od środy 25.09 do soboty 28.09 jest dostępny tutaj.

* WARSZTATY komunikacyjno-narracyjne – sobota godz. 16.00-17.30 (lista zgłoszeń ograniczona, powstanie 5 grup po 10 osób). Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: fundacja@mojdom.org.pl.

* ZBIÓRKA PIENIĘŻNA i CEGIEŁKI zostaną przeznaczone na zakup komunikatora typu CYBER-OKO dla osoby chorej na SLA (stwardnienie boczne zanikowe).