Lato 2024, nr 2

Zamów

„Empatia”: Magazyn Młodego Pokolenia. Premiera

07 czerwca 2021

18:00-20:00

Osobisty wywiad z Powstańcem Warszawskim o emocjach i tekst o przyszłości dziennikarstwa. Reportaż o tym, dlaczego młodzi decydują się na to, by nie jeść mięsa i materiał o nieobecności kobiecej piłki nożnej w mainstreamie. Odpowiedź na pytanie, dlaczego czuję to, co czuję kiedy widzę, że ktoś cierpi. To tylko część tego, o czym będzie można przeczytać w pierwszym numerze tworzonego przez uczniów i uczennice oraz studentów i studentki magazynu „Empatia”, który startuje 7 czerwca.

Magazyn „Empatia” powstał staraniem Bogusława Czarmińskiego, Powstańca Warszawskiego – pseudonim „Maszynka” – oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, dr. hab. Adama Bodnara. To forum, na którym spotkają się doświadczenia sędziwego pokolenia z ambicjami i wizjami przyszłości dzisiejszej młodzieży.
7 czerwca o nowym medium opowiedzą jego pomysłodawca – Bogusław Czarmiński, a także koordynator projektu RPO Adam Bodnar.
W debacie udział wezmą również dziennikarze i dziennikarki, którzy w ostatnich miesiącach pracowali z tworzącą „Empatię” młodzieżą: Zuzanna Piechowicz, TOK FM i Maciej Sopyło.
O tekstach zaś opowiedzą autorzy i autorki: Anna Koziestańska i Maks Wieczorski.
Spotkanie poprowadzą Bartosz Bartosik, „Więź” i Estera Flieger, ngo.pl
W projekcie biorą udział: Biuro RPO, Bogusław Czarmiński, „Gazeta Wyborcza” (Warszawa), „Magazyn Kontakt”, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, ngo.pl, NOIZZ.PL, „Pismo”, „TOK FM”, „Więź”.
Transmisja odbędzie się w portalu i na Facebooku ngo.pl, a także na Facebooku „Więzi”.
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.