rE-medium | Tygodnik Powszechny

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Ekumeniczna Liturgia Męczenników

10 maja 2016

19:00-20:00

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za współczesnych męczenników, całym swoim życiem głoszących Dobrą Nowinę i Boże Miłosierdzie.

„Wasze modlitwy są tam, gdzie was nie ma, uczynki tam się ukazują, gdzie jesteście” – te słowa papieża Grzegorza Wielkiego przypominają nam sens modlitwy – ogarniać miłosierdziem te sprawy i miejsca, do których nie potrafimy dotrzeć za pomocą naszych uczynków. Bliski Wschód, Północna Afryka, Azja, Ameryka Południowa – właśnie tam rozgrywa się dramat 200 milionów chrześcijan wszystkich wyznań prześladowanych za swoją wiarę. W związku z tym zapraszamy do wspólnej modlitwy za współczesnych męczenników, całym swoim życiem głoszących Dobrą Nowinę i Boże Miłosierdzie, które ma moc nawracać nawet ich prześladowców, jak kiedyś nawróciło Szawła.

10 maja (wtorek) o godz. 19
Kościół św. Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie
Ekumeniczna Liturgia Męczenników
„Świadkowie Miłosierdzia”
pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza

Wesprzyj Więź

Wspólnota Sant’Egidio gromadzi informacje o tych, którzy w minionych latach oddali życie za wiarę w Chrystusa. Należą do różnych Kościołów, mówią różnymi językami i mają różne kolory skóry – łączy ich wiara. Ponieważ w Kościele jesteśmy z nimi w sposób szczególny połączeni, chcemy we wtorek 10 maja wymienić ich imiona i nazwiska, kraje z których pochodzili oraz kościoły, do których należeli. Wierzymy, że ich ofiara nie idzie na marne, jak bowiem powiadał Tertulian, „krew męczenników stała się nasieniem Kościoła”. Jesteśmy też przekonani, że szczególnie w Roku Miłosierdzia mamy obowiązek głosić Zmartwychwstałego Chrystusa, który przez swoją śmierć „zburzył mur wrogości między ludźmi”. Wierzymy, że Chrystus szczególnie mocno jest dziś obecny między prześladowanymi, mordowanymi, przepędzanymi ze swoich ojczyzn, uciekającymi przed biedą i wojną.

Zaprasza
Wspólnota Sant’Egidio w Warszawie

Strona wydarzenia na Facebooku