Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Ekonomia Franciszka. Kto za to zapłaci? Etyka w biznesie vs maksymalizacja zysku

05 marca 2020

19:00-21:00

Panel dyskusyjny o ekonomii według papieża Franciszka odbędzie się 5 marca 2020 roku o godzinie 19:00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wesprzyj Więź.pl

Wydarzenie jest częścią międzynarodowej sieci inicjatyw na rzecz sprawiedliwej i zrównoważonej ekonomii „Towards The Economy of Francesco” i poprzedzi międzynarodowe spotkanie młodych przedsiębiorców i ekonomistów w Asyżu organizowane z inicjatywy Franciszka w listopadzie 2020 roku.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

Bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej,

Krzysztof Jędrzejewski, przedsiębiorca, główny akcjonariusz oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Mostostal Zabrze S.A.,

Jacek Gniadek SVD, misjonarz i teolog moralista, który zajmuje się ekonomią, Dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu w Warszawie.

Moderatorem debaty będzie Krzysztof Nędzyński, ekonomista i filozof, członek Rady Klubu Jagiellońskiego.

W trakcie dyskusji skonfrontowane zostaną poglądy przedsiębiorców, ekonomistów oraz osób związanych z upowszechnianiem papieskiego nauczania na zaprezentowaną przez papieża Franciszka wizję nowej ekonomii uwzględniającej potrzeby wszystkich ludzi w poszanowaniu środowiska. Prelegenci zastanowią się m.in. nad tym, kto i w jakim stopniu powinien ponosić koszty związane z transformacją na rzecz sprawiedliwej i zrównoważonej ekonomii, jak w tworzenie nowego modelu ekonomicznego zaangażować konsumentów oraz jaka powinna być rola państwa jako regulatora w tym obszarze.

Wesprzyj Więź

Do grona partnerów panelu dyskusyjnego dołączyli: Caritas Polska, Instytut Tertio Millennio, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

„Więź” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Dyskusja odbędzie się w sali konferencyjnej G152. Wstęp wolny. Więcej informacji tutaj.