Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Dialogi Świętojańskie z abp. Wojciechem Polakiem, Zbigniewem Nosowskim i Maciejem Tomeckim

08 grudnia 2019

16:00-19:00

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zaprasza na kolejną odsłonę Dialogów Świętojańskich – otwartych i szczerych rozmów z ludzi, którym zależy na dobru Kościoła katolickiego w Polsce, organizowanych przede wszystkim po to, by lepiej zrozumieć obecny czas kryzysu.

Wesprzyj Więź.pl

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o 16.00 w ECS przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku.

Gośćmi będą:

Abp Wojciech Polak – metropolita gnieźnieński i prymas Polski, doktor nauk teologicznych. Członek Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. W episkopacie przewodniczy Komisji Duchowieństwa oraz Zespołowi ds. Kontaktów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym. W tym roku został mianowany delegatem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Pełnił funkcję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski (2011–2014). Ukończył Papieski Uniwersytet Laterański w Rzymie.

Zbigniew Nosowski
 – socjolog i teolog, redaktor naczelny kwartalnika „Więź”, dyrektor programowy Laboratorium „Więzi”. Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Rzecznik prasowy inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie (2001, 2005) i konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaangażowany w działalność ekumeniczną oraz działalność na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym.

Maciej Tomecki – prawnik, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz St Edmund’s College Uniwersytetu w Cambridge, gdzie ukończył studia public policy. W swoich badaniach skupia się na transformacji energetycznej oraz na zjawisku robotyzacji gospodarki. Był stypendystą m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Wyróżniony także dwukrotnie stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. W wolnych chwilach śpiewa w chórze.

Wesprzyj Więź

Prowadzący:
Basil Kerski – dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności
Ks. Krzysztof Niedałtowski – duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Program spotkania wygląda następująco: 16.00-17.30 – wykłady gości, 17.30-18.00 – przerwa, 18.00-19.30 – debata.

Wstęp wolny, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji miejsc na stronie ECS.