Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Debata „Z tobą nie rozmawiam” na Big Book Festival 2023

25 czerwca 2023

14:00-16:00

Strona wydarzenia
Wesprzyj Więź

Laboratorium „Więzi” i Komitet Dialogu Społecznego KIG zapraszają na debatę „Z tobą nie rozmawiam” podczas Big Book Festival 2023, która odbędzie się 25 czerwca o godz. 14 w Big Book Caffe MDM przy ul. Koszykowej 34/50. Debatę poprowadzi Magda Mołek, a udział wezmą Anna Buchner, Konrad Ciesiołkiewcz, Sylwia Chutnik, Mikołaj Grynberg, Maria Peszek i Michał Zadra. Spotkanie jest inspirowane naszą publikacją „Twarze polskiej radykalizacji”.

„Twarze polskiej radykalizacji” to publikacja Laboratorium „Więzi” i Komitet Dialogu Społecznego KIG, w której prezentujemy pierwsze tak głębokie badania społeczne problemu radykalizacji politycznej w Polsce, a także analizujemy te wyniki i proponujemy rozwiązania, które mogą wzmacniać w Polsce kulturę zaufania i pokoju, a także skutecznie przeciwdziałać tendencjom radykalnym i autorytarnym. Można ją pobrać stąd.

Wesprzyj Więź.pl

Nasz raport będzie punktem odniesienia dla spotkania podczas Big Book Festival 2023. Zastanowimy się wspólnie, jak rodzi się nienawiść, jak dochodzi do dehumanizacji przeciwników, skąd bierze się spadek zaufania wobec autorytetów, instytucji i mediów, a przede wszystkim – jak w budowanie kultury zaufania mogą angażować się ludzie sztuki i literatury.
Debata potrwa 120 minut, czytelnicy będą mieli możliwość wziąć w niej aktywny udział.