Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Czytanie listów Moczarskich w Teatrze Polskim

08 grudnia 2016

19:00-21:00

Gorąco zapraszamy do Teatru Polskiego, gdzie Afrodyta Weselak i Karol Jasiński będą czytać listy Zofii i Kazimierza Moczarskich, wydane w wydawnictwie „Więź”. Bilety w cenie zaledwie 10 zł do nabycia w kasach Teatru Polskiego.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Więcej informacji na stronach internetowych Teatru Polskiego w Warszawie. Czytanie listów na podstawie książki „Życie tak nas głupio rozłącza” Zofii i Kazimierza Moczarskich (teraz w promocji na stronie wydawnictwa „Więź” za jedyne 19,20 zł).

Kazimierz do Zofii:

„Piszesz mi, że Cię moje listy miłosne podtrzymują. Jeśli tak jest, to musisz sobie stworzyć z tych moich uczciwych uczuć nienaruszalną przystań. Przystań, gdzie nie ma mowy niemożliwych możliwości. Chcę, żebyś miała z mojego serca, mojego całkowitego oddania, granitowy schron i stalowy fundament psychiczny”.

Zofia do Kazimierza:

„Staram się nie myśleć o innych sprawach, tylko tych najcodzienniejszych, więc nie dziw się, że moje listy są takie „żonkosiowate”. Czy masz skarpetki? Czy bardzo mnie kochasz? Czy wiesz i wierzysz w przyszłość swoją i moją? Czy chodzisz na spacer? Mnie powietrze męczy i ogłupia. Kocie Mój, to dopiero pierwsze tygodnie, ale bądź pewien, że Twoja Żona odzyska dawne siły i energię, bo chce żyć, bo ma Ciebie”.