Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Być przyzwoitym w niespokojnych czasach [spotkanie]

25 kwietnia 2017

18:00-20:00

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie pt. „Być przyzwoitym w niespokojnych czasach”. Rozmawiać będą Maria Rogaczewska, Jerzy Sosnowski (oboje z redakcji „Więzi”), Paula Sawicka (psycholożka, Otwarta Rzeczpospolita) i ks. Alfred Wierzbicki (KUL, Laboratorium „Więzi”). Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek) o godz. 18.

Wesprzyj Więź

Co i jak czynić wypada – czyli jak powinno wyglądać skuteczne i uczciwe angażowanie się w życie społeczne i polityczne? Na czym polega nasz moralny obowiązek oceny i ingerencji w nieprawidłowości dotyczące życia społecznego i politycznego kraju?

Jak wyrażać swój sprzeciw wobec aktów agresji, wandalizmu i nietolerancji, które zaczęły towarzyszyć naszemu życiu codziennemu? Na czym może polegać indywidualny sprzeciw wobec rosnącej przemocy, głębokich podziałów i eliminowaniu dialogu w przestrzeni publicznej? Co oznacza, w obecnej sytuacji, nie mieszanie tronu z ołtarzem i gdzie to ustawia „przeciętnego katolika”? Czy mamy prawo do milczenia i bierności wobec kłamstwa i manipulacji? Czym jest dobro wspólne w czasach wrogości i podziałów?

Strona wydarzenia na Facebooku.