Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Bohaterowie naszej wolności: Jan Walc

09 września 2018

17:00-19:00

W niedzielę 9 września w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej odbędzie się spotkanie z dr. Janem Olaszkiem, autorem biografii Jana Walca. Spotkanie z udziałem prof. Andrzeja Friszke poprowadzi dr Andrzej Zawistowski. Początek o godz. 17.00.

Wesprzyj Więź.pl

Wesprzyj Więź

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Podkowie Leśnej, których tegorocznym hasłem jest „Niepodległa dla wszystkich”, zaprezentujemy w cyklu „Bohaterowie naszej wolności” sylwetkę Jana Walca. Uczestnik opozycji demokratycznej począwszy od marca 1968 r., współpracownik KOR, publicysta, znawca literatury polskiej, jeden z pierwszych podziemnych drukarzy, przyjaciel Ks. Leona Kantorskiego, podkowianin to postać warta przypomnienia nie tylko mieszkańcom Podkowy.

Zapraszamy na spotkanie z autorem wydanej właśnie  biografii Jana Walca, historykiem młodego pokolenia, pracownikiem IPN  dr. Janem Olaszkiem. W spotkaniu weźmie udział wybitny historyk prof. Andrzej Friszke,  a poprowadzi je dr Andrzej Zawistowski z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny.

Więcej informacji o Janie Walcu na stronie: http://www.janwalc.pl/.