Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Biblijny kształt naszego patriotyzmu: Wspólna Radość Tory

15 października 2017

18:00-20:00

Wesprzyj Więź

15 października 2017 r. o godz. 18.00 w kościele środowisk twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła przy placu Teatralnym 18 w Warszawie odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólna Radość Tory, organizowane dorocznie przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

Wesprzyj Więź.pl

W części modlitewnej: wspólna recytacja i śpiew psalmów oraz rozważanie fragmentu Tory z Księgi Powtórzonego Prawa 10, 12-20. Komentarz ze strony żydowskiej wygłosi Bella Szwarcman-Czarnota, publicystka miesięcznika „Midrasz”, ze strony chrześcijańskiej – ks. Manfred Deselaers z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

Po modlitwie przyjdzie czas na refleksję o „Biblijnym kształcie naszego patriotyzmu”. Wprowadzenie wygłosi ks. dr Piotr Burgoński, wicedyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Następnie odbędzie się panel, w którym wezmą udział była ambasador RP w Izraelu Agnieszka Magdziak-Miszewska, redaktor Konstanty Gebert i ks. Burgoński. Dyskusję poprowadzi Zbigniew Nosowski.