Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Berdychowska i Marynowycz nominowani do Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia

01 grudnia 2016

17:00-20:00

Wesprzyj Więź

Bogumiła Berdychowska z redakcji „Więzi” oraz Myroslaw Marynowycz, nasz współpracownik, zostali nominowani do Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Uroczyste wręczenie tej prestiżowej nagrody nastąpi 1 grudnia na gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Nominowani zostali także: litewski pisarz Pranas Morkus, b. premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, białoruski filozof i pisarza Ihar Babkou, twórca i szef Kolegium Europy Wschodniej Jan Andrzej Dąbrowski, dr Wiera Meniok i kierowana przez nią Fundację „Muzeum i Festiwal Brunona Schulza” z Drohobycza, Andrej Sannikau, białoruski działacz polityczny i społeczny, oraz rosyjskie stowarzyszenie Memoriał.

Wesprzyj Więź.pl

Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia przyznawana jest od 2001 r. za działalność w „kierunku zgodnym z polską racją stanu, którą jest porozumienie z narodami Europy Środkowo-Wschodniej”. Kapituła przyznaje ją osobie lub instytucji, które w swojej działalności publicznej kierują się zasadami wypracowanymi przez Jerzego Giedroycia w kręgu „Kultury”.