Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Amen. O budowaniu na skale: rekolekcje dla twórców

05-11 sierpnia 2019

08:00-17:00

Strona wydarzenia

Wspólnota Twórców Chrześcijańskich Vera Icon zaprasza na wakacyjne rekolekcje dla twórców i organizatorów kultury pt. „Amen. O budowaniu na skale”. Rekolekcje w Leśnej Podlaskiej w dniach 5-11 sierpnia 2019 r. poprowadzi o. Tomasz Biłka OP wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wakacyjne rekolekcje dla twórców to nie tylko czas duchowego i intelektualnego wzrostu, ale również możliwość wymiany myśli i doświadczeń z innymi artystami. Codziennie przewidziany jest czas na osobistą modlitwę, Mszę Świętą i integrację, a wieczorem, dla wzajemnej inspiracji i radości, odbywa się pokaz prac ze świadectwem życia dizajnera/artysty.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Konferencje, wykłady i warsztaty jak zwykle oparte są na temacie przewodnim. Słuchanie oraz wypełnianie Słowa jest budowaniem na skale. Na skale-Golgocie, postawiony jest znak Jonasza czyli krzyż. Podczas rekolekcji skupimy się na misterium paschalnym, które uobecnia znak krzyża. Idąc za znakiem i obrazem, analizując ich przeobrażenia, poznamy jak kształtowała się świadomość misterium paschalnego Kościoła i jak wygląda ona dzisiaj.

Rekolekcje to doskonała okazja do poznania oraz spotkania całej wspólnoty, która na co dzień działa w poszczególnych miastach Polski – Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.

Zapisy na rekolekcje są możliwe pod tym adresem.