Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Przesilona wątpliwość. Spotkanie z Sebastianem Dudą i Damianem Jankowskim

21 czerwca 2021

19:00-22:00

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z redaktorami „Więzi”: Sebastianem Dudą i Damianem Jankowskim.

Wesprzyj Więź.pl

Rozmowa odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca, o 19:00 w auli rzeszowskiego klasztoru dominikanów.

Temat to „Przesilona wątpliwość, czyli o tym, jak żyć w świecie, w którym wątpliwość religijna staje się fundamentem społecznym”.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Grzegorz Boratyn.

Wesprzyj Więź

Sebastian Duda – ur. 1975. Doktor teologii, filozof, publicysta. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz religioznawstwo i teologię na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowca na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PAN. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”. Autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”. Mieszka w Warszawie.

Damian Jankowski – ur. 1992, publicysta, krytyk filmowy, redaktor portalu Więź.pl, członek Zespołu Laboratorium „Więzi”. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor dwóch wywiadów rzek: „Innego cudu nie będzie” (z Wacławem Oszajcą SJ) i „Nie ma wiary bez pytań” (z ks. Andrzejem Pęcherzewskim). Mieszka w Warszawie.

Całość zostanie później udostępniona na YouTubie Klubu.