Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Polski wolontariusz zginął w Strefie Gazy. Reaguje Polska Rada Chrześcijan i Żydów

Zniszczenia w Strefie Gazy spowodowane działaniami Sił Obronnych Izraela 10 października 2023 roku. Fot. Palestinian News & Information Agency / Wikimedia Commons

Liczymy, że władze Izraela wyjaśnią przyczyny tego dramatu i uczynią wszystko, co możliwe, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła – czytamy w oświadczeniu.

W wyniku izraelskiego nalotu na Strefę Gazy na początku tygodnia zginęło siedmiu wolontariuszy organizacji humanitarnej World Central Kitchen. Wśród nich był obywatel Polski, Damian Sobol. Polskie MSZ zażądało od Izraela wyjaśnień. Publikujemy oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów:

Polska Rada Chrześcijan i Żydów składa kondolencje rodzinie Damiana Sobola, który zginął w Strefie Gazy na skutek izraelskiego ostrzału, będąc wolontariuszem w ekipie rozwożącej pomoc żywnościową. Cześć jego pamięci!

Wesprzyj Więź.pl

Liczymy na to, że władze Izraela wyjaśnią przyczyny tego dramatu i uczynią wszystko, co możliwe, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Uważamy, że pomoc humanitarna musi być dostarczana w dostatecznych ilościach oraz traktowana neutralnie, porwani Izraelczycy muszą zostać uwolnieni przez władze Hamasu, a wszystkie strony powinny dążyć do takiego zakończenia wojny, które umożliwi trwałe pokojowe współistnienie.

Wesprzyj Więź

Polska Rada Chrześcijan i Żydów

2 kwietnia 2024

Przeczytaj też: Pozostanie przy życiu w Strefie Gazy to tylko kwestia szczęścia

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.