Lato 2024, nr 2

Zamów

Podcast Tomasza Terlikowskiego w Więź.pl

Tomasz Terlikowski

Cotygodniowe publikacje podcastu „Wciąż tak myślę” rozpoczniemy 5 kwietnia 2024 r.

Redakcja Więź.pl i Tomasz Terlikowski uzgodnili przeniesienie podcastów publicysty pod markę „Więź. Podcasty nieoczywiste”. 19 marca Terlikowski zakończył współpracę z portalem Deon.pl po tym, jak redakcja odmówiła publikacji jego cotygodniowego felietonu pod zarzutem niezgodności z „duszpasterskim dziełem jezuitów”. Felieton ostatecznie ukazał się w portalu Więź.pl.

W trakcie czteroletniej współpracy z jezuickim środowiskiem powstało 130 odcinków podcastu, w których autor analizował i komentował bieżące wydarzenia w Kościele, a także rozmawiał z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Pod marką „Więź. Podcasty nieoczywiste” audycja zyska nowy tytuł – „Wciąż tak myślę” – ale nadal będzie publikowana co tydzień, nie zmieni się też jej autorska formuła.

Powstawanie podcastu Tomasza Terlikowskiego, jak i innych autorskich podcastów „Więzi” można wesprzeć dobrowolnymi wpłatami w serwisie Patronite lub bezpośrednimi przelewami na konto.

„Więź. Podcasty nieoczywiste” ukazują się regularnie od maja 2022 roku dzięki dobrowolnemu finansowemu wsparciu naszych Patronek i Patronów w serwisie Patronite. Dotąd ukazało się 117 odcinków, których można słuchać we wszystkich popularnych kanałach podcastowych: Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Soundcloud, Anchor.

Tematycznie audycje dotyczą spraw społeczno-politycznych, duchowych i kulturalnych. Łączy je personalistyczne spojrzenie na rzeczywistość, a także autorki i autorzy, którymi byli do tej pory redaktorzy portalu i kwartalnika „Więź”. „Wciąż tak myślę” to pierwszy podcast prowadzony pod marką „Więzi” przez osobę spoza redakcji.

Przeczytaj też: Obraz się rozpada tak, jak świat się rozpada wokół wojny

Podziel się

6
2
Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.