Lato 2024, nr 2

Zamów

Damian Jankowski: „Zły porucznik” to film o wielkiej tęsknocie

Kadr z filmu „Zły porucznik”, reż. Abel Ferrara, USA 1992. Fot. Materiały prasowe

Dotykając ciemności, możemy się nią ubrudzić. Czy jednak ciemność ma ostatnie słowo? – pyta Damian Jankowski w specjalnym, wielkopostnym podcaście „Kino, które szuka”.

Słuchaj też na Soundcloud, Youtube i w popularnych aplikacjach podcastowych

Czy przebywanie zbyt blisko zła nieuchronnie skazuje nas na moralny upadek? Co dzieje się w naszym sumieniu, gdy jesteśmy świadkami przebaczenia, do którego sami nie bylibyśmy zdolni? W jak bardzo niespodziewanych okolicznościach może dać o sobie znać tęsknota za Bogiem?

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W pierwszym odcinku wielkopostnego cyklu „Kino, które szuka” Damian Jankowski zastanawia się, jakie pytania stawia nam film „Zły porucznik” Abla Ferrary z 1992 roku – przewrotna historią upadłego policjanta, którego życie zmienia jedno śledztwo.

W wielkopostnym cyklu podcastów „Kino, które szuka” Damian Jankowski przygląda się filmom, które poszukują człowieka, Boga, sensu. Kolejne odcinki będą ukazywać się w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

Przeczytaj też: Błysk nowej nadziei. Orędzie na Wielki Post 2024

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.